/ در بازاریابی چریکی / توسط
آخرین زمان ویرایش:

بازاریابی چریکی و ضرورت استفاده از آن برای شرکت ها

چرا باید از بازاریابی چریکی استفاده کرد؟

اگر در کسب و کار تازه کار هستید،اگر شرکت کوچکی دارید یا دست به ریسک جدیدی زده اید ،یا یک نفر هستید میتوانید از تاکتیک های بازاریابی چریکی به نحو احسن استفاده کنید. شاید کسب و کار شما احتیاج به آگهی نداشته باشد اما طرحی برای بازاریابی لازم دارد.تبلیعات دهان به دهان میتواند مانند شایعه سریعا پخش شود و برایتان ثروت به همراه بیاورد.

بازاریابی چریکی میخواهد که شما هر بعد بازار را به خوبی بشناسید ،تجربه کنید ،راه های بازنده را دور بزنید ،راه های برنده را بشناسید و سپس از تاکتیک های آزمایش شده در نبرد واقعی استفاده کنید.بازاریابی چریکی شامل بسیاری از فرصت های تجاری است و این که باید از هر یک از آنها بهره برداری کرد. مشکلات برای بازاریابی هر محصولی وجود دارد. این مشکلات را حل کنید و بازهم مشکلات جدیدتری را پیدا کرده و حل کنید ،مشکلات آینده و مشتریان. کسب و کارهایی که مشکلاتشان را خود حل میکنند موفق تر از آنهایی هستند که این کار را انجام نمیدهند.

تعداد روز افزونی از مردم در جوامع صنعتی متوجه شده اند که نبود وقت یک مشکل است بدین رو شرکت یا صنعتی که وقت مردم را تلف نکند با اهمیت است.فرصت های مهم را از دست ندهید. در عین حال باید فرصت های کوچک را در نظر داشته باشید. با کمال قدرت باید کار کنید این یکی از سنگ بناهای بازاریابی چریکی موفق است.انرژی به تنهایی کافی نیست انرژی باید با ذکاوت همراه باشد بازاریابی با ذکاوت و با هوش در اصل به یک ایده ی مرکزی وابسته است.

بازاریابی چریکی پیچیدگی ها را ساده کرده است و راه سوددهی حداکثری با سرمایه گذاری حداقل را نشان میدهد. تنها عامل تعیین کننده ی موفقیت یا شکست روش به بازار رساندن یک محصول یا خدمت است.لحظه ای درنگ کرده و از خود بپرسید آیا به درستی بازاریابی میکنید یا نه. کاملا مطمئن باشید که جواب (نه) است.

در بازاریابی چریکی اگر هفت علامت خطری که در زیر داریم موجود است، شکست حتمی است.

بازاریابی چریکی

۱-فروش بیشتر با قیمت کنترل می شود.

۲-مشتریان من نمی توانند تفاوتی بین محصولات و خدمات من و رقبایم پیدا کنند.

۳- از تدابیر فروش موقت استفاده میکنم.

۴- برنامه ای واحد برای رساندن پیام خود به مشتریان و تجارت ندارم.

۵- بیش تر راهنمایی های فروش از طرف کارمندان فروش داده میشود.

۶- مشتریان دراز مدت من میگویند (نمیدانستم که این راهم ارائه میدهید.)

۷-حتی یک مشتری در حافظه کامپیوتر برای آینده ندارم.

 

شرکت های کوچک موفق که با بودجه ای محدود و سیلی از رقبا روبه رو بوده اند به شما خواهند گفت که داشتن رفتار چریکی و اصلاح کردن تصمیم های دائمی بسیار مهم هستند. بسیاری از رویکردها و برخی از تکنیک ها مرزهای مشترکی دارند. تازه کارها باید با استراتژی بازاریابی کاملا مسلط به عملیات تاکتیکی باشند و کوشش های بازاریابی را نسبت به  استراتژی ارزیابی و تمام راه ها ی بازاریابی را نیز باید آزمایش کنند. تفاوت بحرانی در نتیجه ی نهایی است.

برای اینکه تفاوت بازاریابی چریکی با بازاریابی سنتی را درک کنید، به مقاله قبلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

مقایسه بازاریابی چریکی و سنتی و کاربرد آن ها در کسب و کارها

بازاریابی چریکی بازاریابی  هنر عوض کردن عقاید مردم یا حفظ عقاید آنهاست در صورتی که تمایل به انجام تجارت با…

بازاریابی چریکی و شانزده راز بزرگ که باید روی بدنتان حک کنید

 بازاریابی چریکی و 16 راز بزرگ اگر چریک هستید این 16 راز بازاریابی چریکی را روی بدنتان خالکوبی کرده یا…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *