درباره ما

جهان امروز ،جهان فرصت هاست.بهره برداری از فرصت ها یکی از مهم ترین مزایای انجام تحقیقات بازار است.تحقیقات بازار به شما کمک می کند از فرصت ها به طور موثر تر بهره ببرید.

حداقل کردن ریسک، یکی دیگر از مزایای عمده تحقیقات بازار این است که کمک می‌کند تا ریسک‌های کسب‌وکار حداقل شده و اقدامات مورد نیاز در مورد موضوعات خاص در نظر گرفته شود. برقراری روند و سهم بازار، شرایط بازار به‌طور مداوم تغییر می‌کند. در چنین سناریویی، تنها تحقیقات بازار کامل می‌تواند به ایجاد ادامه روند و سپس تدوین و فرموله کردن برنامه با توجه به نیازهای فعلی و مورد نیاز مشتریان کمک کند. کشف مشکلات احتمالی ، از آنجا که تحقیقات بازار واکنش، انتخاب‌ها و اولویت‌های مشتریان را نشان می‌دهد، یک کسب‌وکار می‌تواند محصول را تغییر دهد درحالی‌که هنوز در حال تولید یا در فرآیند تولید است. اگر یکی از نتایج تحقیقات در دست باشد، پیدا کردن مشکلات و سپس کار روی آنها آسان‌تر است.

ما تیمی متشکل از افراد متخصص و با تجربه را از نقاط مختلف کشور در فردا بازار گرد هم آورده ایم. ما تا کنون بیش از ۵۰ گزارش از صنایع مختلف تهیه کرده ایم.هر گزارش شامل اندازه بازار و تحلیل بازار می شود.در تحلیل های ارایه شده تلاش شده است با استفاده از روش های علمی تمام جوانب صنعت مورد نظر بررسی شود و چارچوبی همه جانبه از صنعت ارایه گردد.

تلاش ما این است مرجعی باشیم برای تحول بازار

  1. تجزیه و تحلیل داده­ها

حال برای اینکه از اطلاعات جمع آوری شده استفاده شود، باید آن­ها را تجزیه و تحلیل کرد. روش های تجزیه و تحلیل متفاوت هستند و بستگی به نوع اطلاعات جمع آوری شده و نوع اندازه گیری های استفاده شده دارد، به همین خاطر درباره نحوه انجام تجزیه و تحلیل در مرحله دو تصمیم گیری می­شود.

از جمله ابزارهای مورد استفاده می توان به نرم افزارهای Excel/ Spss/ Minitab  اشاره کرد. در این مرحله باید کلیه اطلاعات جمع آوری شده در قالب جدول و نمودار به تفکیک گروه های مختلف ( به عنوان مثال: سن/ جنس و …) نشان داده شود.

سپس گزارشی کامل از تمام مراحل فوق تدوین شده و در اختیار مشتریان قرار می­گیرد. در این گزارش کلیه اطلاعات مورد نیاز تصمیم گیرنده برای درک این پروژه را فراهم شده و به زبانی قابل درک نوشته می­شود .

فرآیند انجام تحقیقات بازار

 

  1. مساله یا نیاز بازار

در فرآیند تحقیقات بازار، شناسایی مساله شرکت یا نیاز تامین نشده بازار اولین قدم محسوب می شود. در این مرحله باید مساله مدیریتی شرکت و یا نیازی که در بازار وجود دارد را شناسایی کرده و آن را در اولویت کاری قرار دهیم.

  1. روش حل مساله یا نیاز بازار

همواره جهت حل مساله و یا شناسایی نیازهای بازار و در کل برای هر پروژه تحقیقاتی، نیاز به مناسب ترین و کارآمدترین روش پژوهشی داریم.

در این بخش چارچوبی کلی از فرآیند تحقیق و معرفی ابزارهای حل مساله مشخص می گردد. تا بدین گونه بتوانیم مهم­ترین طرح­های سرمایه گذاری و یا اساسی ترین مساله موجود در شرکت را بررسی کنیم.

  1. مشخص کردن جامعه نمونه

یکی از اصلی ترین مراحل تحقیقات بازار، مشخص کردن جامعه نمونه جهت بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز می­باشد. چرا که اگر این جامعه به درستی انتخاب نشود، نتایج تحقیقات بازار نیز کارکرد خود را از دست می­هد.

به منظور تهیه نمونه باید به این سوالات پاسخ داده شود.

  • از کدام جمعیت باید نمونه انتخاب شود؟
  • روش انتخاب نمونه چیست؟
  • اندازه نمونه چقدر است؟
  1. جمع آوری داده ها

در این مرحله پس از گذراندن مراحل قبلی به جمع آوری داده ها پرداخته می شود. جمع آوری داده‌ها به صورت مصاحبه های چهره به چهره، تلفن و یا حتی شاید نیاز به یک گروه جمع آوری داده ها باشد. البته جمع آوری داده ها از طریق اینترنت و همچنین استفاده از اسناد بالادستی نیز در برخی موارد صورت می­گیرد.

تیم فردا بازار

پیمان دولتشاه

مدیر اجرایی

حمید فتاحی

مدیر عامل

سمانه خدمه

تحلیل کننده داده

سیروان امیری

سیروان امیری

توسعه دهنده وب

سیروان امیری

علی پیروی

 مدیر قراردادها

سارا مطهری

تحلیل کننده داده

سروش اکبری

تحلیل کننده داده