/ در بازاریابی, بازاریابی پارتیزانی, بازاریابی چریکی, طرح کسب وکار / توسط
آخرین زمان ویرایش:

بازاریابی چریکی و شانزده راز بزرگ که باید روی بدنتان حک کنید

 بازاریابی چریکی و ۱۶ راز بزرگ

اگر چریک هستید این ۱۶ راز بازاریابی چریکی را روی بدنتان خالکوبی کرده یا داخل مغزتان داشته باشید اگر شرکت کوچکی دارید و میخواهید آن را به شرکت بزرگی تبدیل کنید فراموشش کنید مگر اینکه این ۱۶ راز را به کار ببرید.

۱-تعهد به انجام کار: یک بازار متوسط با تعهد بهتر از یک بازار درجه یک بدون تعهد کار میکند.هنگامی که طرحی برای بازاریابی بوجود می آید آن را مرور کرده و دوباره مرور کرده تا نقشه ای قدرتمند برای مقاصد شما بشود وقتی آن را بکار می اندازید و به آن وفادار می مانید، می بینید که به آهستگی اثر میکند بالا و پایین میرود قدری بیشتر اثر میکند کمی عقب و جلو می رود بیش تر پا میگیرد، سکندری می خورد و بالاخره کاملا قدرت میگیرد و پرواز میکند و شما را هم با خود میبرد همه ی اینها به دلیل تعهد شما به برنامه است.

۲-سرمایه گذاری: بازاریابی  آگهی را به عنوان سرمایه گذاری محافظه کارانه در نظر بگیرید. اینها معجزه نمیکنند ،جادویی نیستند. اگر متوجه نباششید بازاریابی ،سرمایه گذاری محافظه کارانه است با تعهد نسبت به برنامه ی خود مشکل خواهید داشت فرض کنیم شما یک سهام بدون ریسک میخرید اگر بعد از چند هفته افت کند آنرا نخواهید فروخت برعکسآنرانگه میدارید تا ارزش آن بالا برود که به احتمال زیاد هم بالا خواهد رفت این طبیعت سرمایه گذاری محافظه کارانه است هر وقت حتی یک ریال را هم برای بازاریابی صرف میکنید از عبارت سرمایه گذاری برای هزینه خود استفاده کنید با سرمایه گذاری در بازاریابی بیشتر سود میکنید تا بخواهید پول را در بازاریابی خرج کنید.

۳-ثبات: در بازاریابی چریکی رسانه را عوض نکنید ،پیام را تغییر ندهید،اندازه گرافیک خود را تغییر ندهید. پیشنهادات ،تیترهای روزنامه ها و قیمت ها را تغییر بدهید اما هویت خود را تغییر ندهید. برای مدت ها طولانی غایب نشوید ،جلوی چشم مردم باشید. ثبات باعث آشنایی، آشنایی باعث اطمینان و اطمینان باعث فروش میشود اگر کالای شما دارای کیفیت مناسب است و به پیشنهادهایتان اطمینان دارید مشتری را جلب میکنید.

۴- اطمینان: یکی از مشتریان من صاحب یک مبل فروشی است.او معتقد بود که تلویزیون کلید رسیدن به موفقیت است با دلارهایی که سرمایه گذاری کرد تلویزیون راهی به نابودی او بود زیرا او فقط دو آگهی در هفته میتوانست داشته باشد .پس سعی کنید بطور دائم و با ثبات آگهی بدهید تا مردم با عملیات شما آشنا شوند و اطمینان آورندو از شما خرید کنند.

۵- شکیبایی: صبر و شکیبایی از ویژگی های هر بازاریابی چریکی است.

۶- انواع مختلف اسلحه ها: در بازاریابی چریکی همواره از روش های مختلفی استفاده کنید.

۷- تعاقب(به دنبال آمدن):بازاریابی چریکی بدنبال فروش است که سودآوری میکند.

۸- در دسترس بودن و راحتی:در بازاریابی چریکی سعی کنید هم خودتان و هم کسب و کارتان همیشه در دسترس مشتریان باشد.

۹- شگفتی: باید مردم را شگفت زده کنید. دوست مبل فروشم مبلمان سفارشی را به قیمت کارخانه میدهد که این عنصری یست که توجه همه راجلب میکند.

۱۰- ارزیابی: با پرسش از مردم که اولین بار کجا در مورد شما شنیده اند اسلحه ها و روزنامه های بی اثر را حذف کنید و کار با آنهایی که برای شما موثرترند را دو برابر کنید.

۱۱- تشریک مساعی: تشریک مساعی از طریق پیگیری مداوم ، ارسال نامه ،دعوت مشتریان برای فروش خصوصی ،ارائه ی دست چین های سفارشی ،وب سایت موثر و همیشه نام آنها را بخاطر داشتن انجام میگیرد.مشتریان هم با مراجعت چند باره در طی سال و پیدا کردن چیزی برای خرید تشریک مساعی میکنند.

۱۲- وابستگی: مشتری خود را بصورت آزاد و خود کفا نمی بیند در عوض خود را کاملا به کارخانه به عرضه کننده فراهم کننده ی مواد اولیه به نمایشگاه های نزدیکرسانه ها و رقبا وابسته می بیند.چریکی ها میگویند قدرت به کار گروهی وابسته است.

۱۳- اسلحه: فرنگ های لغات تجهیزات لازم برای شروع و بردن یک نبرد را اسلحه می نامند.اسلحه ی چریک ها فناوری است.

۱۴- رضایت: لغت جدیدOPT in  به معنی به طور اختیاری در معرض دریافت اطلاعات جدید در مورد یک شرکت قرار گرفتن است.بهترین آگهی و بهترین بازاریابی سعی در جلب رضایت مردم است. کار شما وسعت دادن رضایت و سپس فروش است.هر چه بیشتر به آن توجه کنید کم تر درمانده می شویدو بهتر کار خواهید کرد.

۱۵- محتویات: مصرف کنند گان زرنگ تر از هر موقع دیگر شده اند و کمتر در معرض آثار خاص ،زرق و برق و آراستگی قرار میگیرند.آنها تفاوت بین سبک و محتویات را میدانند. شاید سبک شما آنها را جلب کند اما دغدغه ی اصلی آنها وجود محتویات است.

۱۶- تقویت: به یاد داشته باشید که رقبای شما هر روز باهوش تر میشوند پس کار اصلی شما تقویت حملات بازاریابی است.

وقتی طرح بازاریابی خود را توسعه می دهید تا وقتی که به آن تعهد پیدا نکرده اید مهر تایید به آن نزنید. تا وقتی که برای سرمایه گذاری در آن با انتظارات واقعی سوددهی آماده نشده اید آنرا تایید نکنید. و تا وقتی که واقعا برای بکار انداختن طرح آماده نیستید آنرا انجام ندهید. این به آن معنی نیست که نمیتوانید تغییر بوجود آورید اما تغییرات را زمانیکه باثبات شدید ایجاد کنید.

بازاریابی چریکی

بازاریابی هنر عوض کردن عقاید مردم یا حفظ عقاید آنهاست اگر که تمایل به همکاری با شما را داشته باشند. برای موفقیت دربازاریابی شما باید کاری کنید که مردم نوع محصول مصرفی خود را تغییر دهند و یا نوعی از محصولات و خدمات جدید را بپذیرند که قبلا وجود نداشته است. چنین چیزی در یک لحظه یا یک ماه و یک سال میسر نمیشود و درست به همین دلیل است که بازاریابی را یک فرآیند میدانیم نه یک رویداد.
ممکن است فرآیند بازاریابی شما از چندیدن رویداد تشکیل شده باشد و یک بازاریاب چریکی به خوبی میداند که بازاریابی او آغاز و میانه دارد ولی پایانی برایش نمیتوان متصور شد. دقیقا همین شرایط برای روند سئو و بهینه سازی یک وبسایت قابل تعمیم می باشد و هرگز نمیتوان فرآیند سئو را در یک مجموعه و در بازه زمانی کوتاه خلاصه نمود.

بازاریابی هر تماس کوچکی است که شرکت شما با هرکسی در جهان بیرونی دارد. هر تماس کوچک، یعنی فرصت های زیاد بازاریابی و این به مفهوم سرمایه گذاری مقادیر زیادی پول نیست!

نوشته های مشابه

بازاریابی چریکی و ضرورت استفاده از آن برای شرکت ها

چرا باید از بازاریابی چریکی استفاده کرد؟ اگر در کسب و کار تازه کار هستید،اگر شرکت کوچکی دارید یا دست…

بازاریابی چریکی و توسعه طرح بازاریابی چریکی لازمه ی یک بازاریاب چریک

در ابتدای بازاریابی چریکی شروع به تدوین یک پلن بازاریابی چریکی کنید اگر قرار است در بازاریابی چریکی موفق شوید…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *